Festivals Malta permezz tat-Tim Organizzattiv tal-Karnival, iħabbar ir-riżultati li jidhru hawn taħt relatati mal-konkorsi kompetittivi tal-Karnival 2018.
Festivals Malta jixtieq jirringrazzja lill-parteċipanti kollha, lill-membri tal-Korp tal-Pulizija, Transport Malta, lill-membri tal-ġurija u lil kull min b’xi mod ta sehem fil-programm tal-Karnival ta’ din is-sena.
Ir-riżultati huma dawn :-

KONKORS Nru 1- Karrijiet Trijonfali – Kategorija “A”

L-Ewwel Premju:“Spettaklu mużikali, f’sena speċjali għall-belt kapitali” ta’ Alvin Livori – Dream Team Carnival Company.
It-Tieni Premju:“Ġewwa artna lqajniekom u bil-fama libbisniekom” ta’ Roderick u Raymond Zerafa – Toto Team.
It-Tielet Premju:“Ħarbu, għamlu ħmerija, biex ħolqu tiġrija” ta’ Joswa Borg u Ronnie Spiteri – Triton Carnival Company.

KONKORS Nru 2 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “B”

L-Ewwel Premju:“Zucchero” ta’ Tonio Scerri flimkien ma’ Smartlight System.
It-Tieni Premju:“Bil-ħsieb li kien festin, spiċċajna f’teatrin” ta’ Shaun Curmi u Jean Paul Bonnett – Buffalo & Co Carnival Company.

KONKORS Nru 3 – Karrijiet Trijonfali – Kategorija “C”

L-Ewwel Premju:“Dante’s Inferno” ta’ Kevin Chetcuti, Artikarta Carnival Company
It-Tieni Premju:“Indja” ta’ Costantino Gouder.
It-Tielet Premju:“Zorro” ta’ Charlie, Totwin u Owen Briffa, Tal-Kaptan Company.

KONKORS Nru 4a – Żifna – Kumpaniji (Tfal) Kategorija “C”

L-Ewwel Premju:“Toys & Candy” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers.
It-Tieni Premju:“It’s a Small World!” ta’ Kerry Agius – Żejtun Carnival Troupes.
It-Tielet Premju:“Pupi Mqarqċin” ta’ Alan Galea u Heidi Camilleri – Little Angels.

KONKORS Nru 4b – Kostum – Kumpanija (Tfal) Kategorija “C”

L-Ewwel Premju:“It’s a Small World!” ta’ Kerry Agius – Żejtun Carnival Troupes.
It-Tieni Premju:“Toys & Candy” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers.
It-Tielet Premju:“Pupi Mqarqċin” ta’ Alan Galea u Heidi Camilleri – Little Angels.

KONKORS Nru 5a – Żifna – Kumpanija Kategorija “B”

L-Ewwel Premju:“The Great Gatsby Show” ta’ Joseph Abela and friends f’isem l-Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata, Tarxien.
It-Tieni Premju:“Hold Up” ta’ Anton Caruana.
It-Tielet Premju: “L-Armata tal-Ġugarelli” ta’ Tiziana Grech u Nicole Cutajar – The Dancing Angels.

KONKORS Nru 5b – Kostum – Kumpanija Kategorija “B”

L-Ewwel Premju:“Invictus” ta’ Christian Caruana, Shake Dancers.
It-Tieni Premju:“The Great Gatsby Show” ta’ Joseph Abela and friends f’isem l-Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata, Tarxien.
It-Tielet Premju:“Hold Up” ta’ Anton Caruana.

KONKORS Nru 6a – Żifna – Kumpanija Kategorija “A”

L-Ewwel Premju:“The Lion King” ta’ Manuel & Stephania Gellel.
It-Tieni Premju:“Fl-arena spikkajna biż-żfin li tajna” ta’ Paul Curmi u Christopher Caruana.
It-Tielet Premju:“Miraġġi mis-Sahara” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company & Continental Cars Ltd.

KONKORS Nru 6b – Kostum – Kumpanija Kategorija “A”

L-Ewwel Premju: “The Lion King” ta’ Manuel & Stephania Gellel.
It-Tieni Premju: “Miraġġi mis-Sahara” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company & Continental Cars Ltd.
It-Tielet Premju:“Fl-arena spikkajna biż-żfin li tajna” ta’ Paul Curmi u Christopher Caruana.

KONKORS Nru 6c – Karru – Kumpanija Kategorija “A”

L-Ewwel Premju:“The Lion King” ta’ Manuel & Stephania Gellel.
It-Tieni Premju:“Miraġġi mis-Sahara” ta’ Chris u Marvic Aquilina – Tad-Deheb Carnival Company & Continental Cars Ltd.
It-Tielet Premju:“Erba’ Staġuni, fil-Karnival il-parteċipanti joħorġu bl-unuri” ta’ Alfred u Josef Baldacchino – Tal-Kieka Carnival Company.

KONKORS Nru 7 – Kumpanija Tad-Daħk – Kategorija “D”

L-Ewwel Premju:“Wenzu u Rożi fuq it-Titanic” ta’ Redeemer u Graziella Casha.
It-Tieni Premju:“F’konkors tas-sbuħija, spiċċaw bi fratterija” – ta’ Brian Bonnici u Renald Scicluna, ArtiDanza.
It-Tielet Premju:“Chack ifaqqa’ tape jdur, mal-pupi tal-kulur” ta’ Joseph Barbara – Spagu & Friends Co. Group.

KONKORS Nru 8 – Sett Maskeruni

L-Ewwel Premju:“Bejjiegħa Maltin fil-Karnival Magħqudin” ta’ Isaac u Christian Scerri – Zven Motoring School.
It-Tieni Premju:“Bejjiegħa Tradizzjonali ġol-Belt Kapitali” ta’ Joachim u Dino Armeni – Armeni Carnival Company.
It-Tielet Premju:“Friefet fjuri, kollha sbuħija ta’ kuluri” ta’ Philip Grima u Mark Mallia.

REBBIEĦA TAL-KONKORSI

• KUMPANIJA – SEZZJONI “A” – “The Lion King” ta’ Manuel & Stephania Gellel.
• KUMPANIJA – SEZZJONI “B” -“The Great Gatsby Show” ta’ Joseph Abela and friends f’isem l-Għaqda Kultura u Armar Marija Annunzjata. Tarxien.

• KUMPANIJA – TFAL SEZZJONI “C” – “Toys & Candy” ta’ Gabriella Stagno Piscopo – Lookstar Dancers.
• KUMPANIJA D Hilarious – “Wenzu u Rożi fuq it-Titanic” ta’ Redeemer u Graziella Casha.
• KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI “A” – “Spettaklu mużikali, f’sena speċjali għall-belt kapitali” ta’ Alvin Livori – Dream Team Company.

• KARRU TRIJONFALI – SEZZJONI “B” – “Zucchero” ta’ Tonio Scerri flimkien ma’ Smartlight System.
• KARRU TRIJONFALI SEZZJONI “C” – “Dante’s Inferno” ta’ Kevin Chetcuti, Artikarta Carnival Company
MASKERUNI – “Bejjiegħa Maltin fil-Karnival Magħqudin” ta’ Isaac u Christian Scerri – Zven Motoring School.